با توجه به آنکه سهام شخارک در تاریخ 1398/12/7 به هدف قیمتی خود رسید این سیگنال دیگر اعتباری ندارد.

(بر روی تاریخ کلیک نمایید)

سیگنال خرید سهام شخارک

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
بورسشخارک2100-2000 تومان2600 تومان
20%
20001398/9/291398/12/29
کم

چکیده تحلیل:

در این تحلیل به بررسی وضعیت تکنیکال سهام پتروشیمی خارک می پردازیم. شخارک که پیش از این هم در وبسایت 10 درصد تحلیل و بررسی شده بود به نظر می رسد با توجه به اصلاح قیمتی که برای آن اتفاق افتاده است از ریسک سرمایه گذاری آن کاسته شده و می تواند بازدهی خوبی داشته باشد. این شرکت دارای مارکتی نسبتا بزرگ است و با توجه به حجم عرضه ها و نقدینگی بالای مورد نیاز برای حرکت نمی توان از آن انتظار رشد های سریع و شارپ داشت و سرمایه گذاری در این نماد را باید با دید میانمدت و بلندمدت انجام داد.

نمودار بالا تغییرات قیمت نماد شخارک را در بازه زمانی روزانه نشان می دهد و همانطور که مشخص است روند بلند مدت این سهام یک روند صعودی است و سهام حرکتی آرام را بر روی خط روند صعودی دنبال می کند. پس از اصلاحی که برای سهام شخارک در چند هفته اخیر اتفاق افتاد این نماد مجدداً با رسیدن به خط روند حمایتی خود پر تقاضا ظاهر شد و توانست کانال نزولی کوتاه مدت خود را به سمت بالا بشکند. نزدیکی به حمایت خط روند و عبور از مقاومت کانال نزولی دو عاملی هستند که جذابیت سرمایه گذاری در این نماد را بیشتر می کنند.

افزایش حجم معاملات را هم می توان در نمودار بالا مشاهده کرد که نشان از برتری تقاضا بر عرضه و اقبال سرمایه گذاران جدید به شخارک دارد. ضمن آنکه عبور سهام از میانگین متحرک را می توان بعنوان تاییدی بر سیگنال خرید شخارک در نظر گرفت و اندیکاتورهای RSI  و Stoch هم ادامه روند صعودی برای این نماد را تایید می کنند و سیگنال فروشی از طریق آن ها مشاهده نمی شود.

قیمت مناسب برای خرید شخارک محدوده 2000 تا 2100 تومان است و محدوده مقاومتی سقف قبلی در 2600 اولین هدف شخارک است که در صورت عبور از آن می توان محدوده های بالای 3200 تومان را بعنوان هدف بلند مدتی شخارک در نظر گرفت.

نکات مهم:

1- تحلیل و پیشنهاد خرید سهام را به دقت بررسی کنید، چرا که در نهایت شما خود مسئول سود و زیان احتمالی هستید.

 2- به حد سود و ضرر مشخص شده پایبند باشید.

 3- روی سهام پیشنهادی تک سهم نشده و سبد سهام تشکیل دهید.

مشاهده

سیگنالهای بیشتر از 10 درصد

برای مشاهده سیگنالهای بیش از 10 درصد کلیک کنید.