سیگنال خرید سهام شگل

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
بورسشگل1400 تومان1700
2500 در بلند مدت
20%
13001398/8/161398/11/16
زیاد

چکیده تحلیل:

نماد شگل مربوط به شرکت گلتاش از شرکت های حاضر در بازار بورس است که پس از افزایش قیمت سریع و شارپی که برای آن تا محدوده 2600 تومان اتفاق افتاد تحت تاثیر جو کلی بازار ریزشی نسبتا سنگین را تجربه نمود و به محدوده قیمتی 1300 تومان رسید.

همانطور که در نمودار سهام نیز مشاهده می شود در این محدوده سهام شگل بر روی دو حمایت افقی و حمایت خط روند صعودی قرار دارد که همین موضوع سبب کاهش عرضه ها و افزایش تقاضا در این نماد شد و باعث شد شگل نوسانی رو به بالا را تجربه نماید. هر بار برخورد شگل به این خط روند سبب واکنش مثبت و  افزایش قیمت آن شده است.

با توجه به آنکه مجدداً سهام شگل بر روی این خط روند قرار گرفته است احتمال یک افزایش قیمت برای آن وجود دارد. در صورتیکه شگل به پایین این خط روند و کف قبلی خود نفوذ کند می توان گفت روند آن نزولی شده است و سرمایه گذاری در آن دارای ریسک می شود. هم چنین در صورتیکه این نماد بتواند از سقف کوتاه مدتی قبلی خود در محدوده 1700 تومان عبور کند می توان نسبت به آینده این نماد امیدوار بود و این موضوع نشان دهنده تداوم روند صعودی قبلی است.

 شرکت گلتاش از نظر بنیادی هم وضعیت نسبتاً مطلوبی را تجربه می نماید به طوریکه با توجه به گزارش های مالی 9 ماهه وضعیت سودآوری این شرکت نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است و این شرکت توانسته میزان درآمدهای خود را 167 درصد افزایش دهد و با افزایش حاشیه سود ناخالص خود، میزان سود عملیاتی شگل 262 درصد بیشتر شده است که این میزان حتی از سود عملیاتی این شرکت در پایان سال گذشته نیز بیشتر بوده است.

البته لازم به ذکر است مقایسه P/E شگل نسبت به صنعت خود و پیش بینی EPS بالای 1500 ریالی در پایان سال برای این نماد نشان می دهد سهام شگل کمی بیش از ارزش خود قیمت گذاری شده است  که این موضوع ریسک خرید سهام این شرکت در بلند مدت را افزایش می دهد.

بعنوان جمع بندی پیشنهاد می شود معاملات شگل تحت نظر گرفته شود و در صورت مشاهده افزایش حجم معاملات، خرید این سهام یک پله بالای خط روند و در محدوده قیمتی 1400 تومان را رعایت حد ضرر 1300 تومان بررسی شود. چنانچه گفته شد در صورت عبور از قیمت 1700 تومان سیگنال خرید این سهام در میانمدت با تارگت سقف قبلی در 2600 تومان فعال می شود که این محدوده خرید کم ریسک تری برای سرمایه گذاری است.

نکات مهم:

1- تحلیل و پیشنهاد خرید سهام را به دقت بررسی کنید، چرا که در نهایت شما خود مسئول سود و زیان احتمالی هستید.

 2- به حد سود و ضرر مشخص شده پایبند باشید.

 3- روی سهام پیشنهادی تک سهم نشده و سبد سهام تشکیل دهید.

4-در صورت تمایل و سود کردن با سیگنالهای این سایت از طریق فرم پرداخت زیر، مبلغ دلخواه (تنها 10 درصد از سود خود)  را وارد کرده و پرداخت نمایید. بخش زیادی از مبلغ پرداخت شده صرف امور خیریه خواهد شد.

مشاهده

سیگنالهای بیشتر از 10 درصد

برای مشاهده سیگنالهای بیش از 10 درصد کلیک کنید.