• آموزش بورس
 • سیگنال خرید

با سلام به همراهان وبسایت 10درصد در این مطلب میخواهیم راجع به نظر سنجی ((چه رویکردی در بازار سرمایه دارید؟)) صحبت کنیم و به تحلیل نتایج بپردازیم. تا انتهای این پست با ما همراه باشید!

اخیراً در کانال تلگرام  وبسایت 10 درصد یک نظر سنجی مطرح کردیم با عنوان چه رویکردی در بازار سرمایه دارید؟

گزینه اول: به دنبال آموزش و یادگیری هستم، هدفم پیشرفت در کنار بازدهی مطلوب و ماندگاری در بورس است.

گزینه دوم: علاقمندی به آموزش و یادگیری ندارم، به دنبال تحلیل و سیگنال های خریدی هستم که منجر به کسب سود شوند.

در این نظر سنجی از شرکت کنندگان خواستیم دید گاه و استراتژی که نسبت به بازار دارند رو اعلام کنند:
تقریباً بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان گزینه اول را انتخاب کردند یعنی به دنبال افزایش اطلاعات، آموزش و یاد گیری بورس هستند و بیش از ۳۰ درصد توجه ویژه تری به نتیجه سرمایه گذاری و کسب سود دارند و اهمیت کمتری به مطالب آموزشی می دهند، که می توان این جامعه آماری و نتایج بدست آمده رو به کل بازار نسبت دارد.

تحلیل نتایج

افراد وقتی وارد بازار بورس می شوند هدفشون حفظ ارزش سرمایه و جبران عقب افتادگی از تورم، افزایش توانگری مالی و ثروتمند شدن هست بنابراین طبیعتاً هدف نهایی همه سرمایه گذاران کسب سود است.

اما برای کسب سود دو راهکار وجود داره:

1- خود سرمایه گذاران با نظر شخصی و تصمیم گیری خود سهام خرید و فروش کنند.

2- سرمایه گذاران با نظر بقیه فعالان بازار (سیگنال خرید سایر سرمایه گذاران حرفه ای یا آماتور، وبسایت ها و کانال های بورسی و …) سهام خرید و فروش کنند.

هر کدام از این روش ها می تواند بسیار خطرناک باشد و یا بسیار سودآور

اگر فردی بدون دانش و اطلاعات و بدون در نظرگرفتن اصول مدیریت سرمایه سهامی بخره ممکنه به صورت اتفاقی سود خوبی کسب بکنه و بازدهی بدست بیاره اما این موضوع در بلند مدت بسیار خطرناکه و براحتی میتونه باعث از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه بشه.

همچنین اگر فردی با نظر شخصی دیگران (وبسایت، کانال و …) سهامی بخره این موضوع ممکنه هم یک فرصت باشه و هم یک تهدید، در برخی موارد تحلیل گران و معامله گران حرفه ای وجود دارند که می توانند با مشاوره های صحیح موقعیت های بسیار سودآور و پر بازدهی را پیشنهاد بدهند اما در طرف مقابل در فضای اینترنت وبسایت ها، پیج ها و افرادی هم وجود دارند که با پیشنهاد های پر ریسک سبب ضرر و زیان فرد سرمایه گذار خواهند شد.
به یاد داشته باشید حتی بهترین و با تجربه ترین تحلیلگران بازار هم دچار اشتباه خواهند شد و هیچگاه بازدهی معامله های هیچ تحلیل گری 100 درصد نخواهد بود (همه تحلیل ها به هدف نخواهند رسید) این موضوعیه که شاید سرمایه گذاران کم تجربه از آن غافل شوند و با پرداخت حق اشتراک های ویژه و خرید سیگنال به دنبال کسب سود باشند. در صورتی که خرید سیگنال، پرداخت حق عضویت VIP و … در وبسایت ها و پیج های مختلف تضمینی برای کسب سود شما نیست، بویژه زمانیکه برخی از افراد توانایی تحلیلگری بالایی هم نداشته و با وعده سود های بالا و نجومی سعی در جذب سرمایه گذاران و گرفتن حق عضویت از آن ها دارند.

اما راهکار چیست و چه دیدگاهی در بازار سرمایه برنده خواهد شد؟

به نظر ما افرادی که در این نظر سنجی گزینه اول را انتخاب کرده اند در مسیر صحیح سرمایه گذاری قرار دارند.

بازار بورس با بازار طلا، مسکن و بانک متفاوت هست و در این بازار باید پیوسته به دنبال اطلاعات باشید و قدرت تحلیلگری خود را بروز کنید، حتی اگر قصد دارید از سیگنال ها و تحلیل های دیگران هم استفاده کنید بایستی یک اطلاعات حداقلی داشته باشید تا صحت و درستی اون تحلیل ها را بررسی کنید و عیار سیگنال ها را بتونید بسنجید. در این صورت با هر تحلیل و سیگنال خریدی هیجان زده نمی شوید و با بررسی دقیق تر تصمیم به خرید و فروش می گیرید و در حالت ایده آل خودتون با آموزش و کسب تجربه با گذر زمان به تحلیلگر قوی در بازار تبدیل خواهید شد که به راحتی موقعیت های سرمایه گذاری برای شما قابل تشخیص میشه و از پیشنهاد های دیگران بی نیاز می شوید.💎

اگر شما گزینه دوم را در این نظر سنجی انتخاب کردید یا به این گزینه متمایل هستید مطمئن شوید فردی با تجربه و با دانش را برای گرفتن سیگنال انتخاب کرده اید که البته از این دست افراد با تجربه هم در بازار بورس وجود دارند که به صورت رایگان و یا غیر رایگان فعالیت می کنند.
حتی اگر وقت کافی برای اینکه خودتان تحلیلگر بازار شوید ندارید و نمی توانید تمام شرکت ها و صنایع بازار را تحلیل و بررسی کنید باز هم دلیل مناسبی برای اینکه پیگیر مطالب آموزشی نشوید نیست!

آموزش ببیند و تحلیل های بهترین تحلیل گران بازار هم را چندباره بررسی کنید و سپس تصمیم و به خرید و فروش بگیرید. زیرا در این بازار تنها شما دلسوز سرمایه و پول خود هستید که آن را به سختی جمع آوری کرده اید.

شعار ما در وبسایت 10 درصد این است : موفقیت در بازار بورس از آن کسانی است که به دنبال یادگیری و پیشرفت هستند و برای آن تلاش می کنند و هر آرزوی موفقیتی بدون تلاش، چیزی جز یک رویا نخواهد بود.

اما فعالیت وبسایت 10 درصد ؟

حتما بعد از دو سال فعالیت ما متوجه شده اید هدف ما در وبسایت 10 درصد تولید محتوای آموزشی است چرا که به درستی از ریسک های بازار آگاه هستیم و طعم شکست و ضرر را چشیده ایم، بنابراین محتوای آموزشی تولید می کنیم تا افرادی که تلاشگر حقیقی هستند با افزایش اطلاعات به موفقیت برسند و شکست های ما را تکرار نکنند. مسیری که ممکن است طولانی و مشکل باشد اما پایان روشنی دارد.
محتوای اصلی آموزشی وبسایت 10 درصد یک مجموعه ویدیویی آموزش بورس هست که توی این مجموعه تحلیل تکنیکال و بنیادی تا حدی که بتوانید در بازار فعالیت خودتون رو شروع کنید و ادامه دهید آموزش داده شده که می تونین از طریق وبسایت خریداری و مشاهده کنین و یا از سایر مطالب آموزشی و تحلیلی وبسایت 10 درصد به رایگان استفاده کنید.

اما برای اینکه ایجاد انگیزه باشه برای سرمایه گذاران، سیگنال های خرید محدود و تحلیل های سهام هم در وبسایت قرار داده می شوند که حتی سرمایه گذارانی که به دنبال سود هستند می توانند استفاده کنند. هر چند تمام سعی ما این هست تحلیل های با کیفیتی در وبسایت قرار بدیم اما یقیناً تحلیل های ما نیز دچار خطا و اشتباه هستند و تمامی آن ها به هدف نخواهند رسید. بنابراین قبل از معامله با دقت تحلیل ها و سیگنال های مارا را بررسی کنید.

سخن پایانی
تولید محتوای تحلیلی و آموزشی در وبسایت 10 درصد با روال فعلی ادامه خواهد داشت تا هم افرادی که به دنبال آموزش و یادگیری هستند و هم سرمایه گذارانی که به دنبال کسب سود هستند، از مطالب استفاده لازم رو ببرند اما در این وبسایت هیچ مبلغی تحت عنوان فروش سیگنال، حق عضویتVIP و … دریافت نمی شود و اگر گفته می شود دسترسی به تحلیل های میانمدتی و بیش از 10 درصد تنها برای افرادی فراهم است که مجموعه آموزشی کاربردی بورس را خریداری کرده اند این موضوع فقط جهت ایجاد انگیزه برای خرید مجموعه آموزشی و یادگیری مخاطبانی است که به دنبال کسب سود هستند و ما برنامه ای برای ایجاد حق اشتراک و فروش سیگنال و … نداریم و هدف ما از ارائه سیگنال های 10 درصدی و سیگنال های بیش از 10 درصد جذب مخاطب به سمت محتوای آموزشی است و اولویت دوم ما پیشنهاد موقعیت های کم ریسک سرمایه گذاری است که تا جای ممکن منجر به کسب سود و بازدهی شود اما تصمیم گیری نهایی برای خرید و فروش سهام پیشنهاد شده بر عهده مخاطبان است.

با آرزوی موفقیت و تقدیم احترام
وبسایت 10 درصد

مجموعه آموزش کاربردی بورس

هدفم یادگیری و پیشرفت در بورس است و می خواهم آموزش ببینم ...

اشتراک گذاری برای دوستان :

9 دیدگاه

 • سواری02. بهم, 1398

  سلام
  واقعا مطالبی که فرمودید معقول هستن و ادم احساس ارامش بازار بورس و داخل سایتتون تجربه میکنه.
  مطمئنم ک مطالب اموزشیتون هم بسیار کاربردی هستن ولی چه بهتر اگه قسمت کوتاهی از این اموزش ها رو داخل سایت قرار بدید تا بیشتر با نحوه اموزشتون اشنا بشیم.

  • مدیر سایت17. اسف, 1398

   سلام و تشکر از نظر شما
   محتوای آموزشی داخل قسمت آموزش بورس از منوی بالای وبسایت و هم چنین وبلاگ سایت قابل مشاهده هستند.
   موفق باشید

 • رضا وکیلی17. اسف, 1398

  سلام
  مطلب خوبی رو نوشتین تشکر میکنم
  به نظر من هر دوتاش مهم هست و هرکدوم جای خود داره که میتونیم استفاده کنیم البته انکار نمیکنم که اموزش اهمیت بیشتری داره

 • محمد26. اسف, 1398

  سلام کلا بورس سخته.. من یک ساله وارد بازار شدم هر وقت فرصت بشه و مطلب خوبی گیرم بیاد میخونم از سایت شما هم استفاده کردم

 • حسن صفایی02. فرو, 1399

  سلام من گزینه اول رو انتخاب میکنم توی این نظر سنجی و به تازگی اموزش رو هم شروع کردم انشالله که همینطور که شما گفتید باشه

 • رجب زاده08. فرو, 1399

  بله موافقم آموزش خوبه اما گاهی وقت کافی نداریم برای این کار

  • مدیر سایت28. فرو, 1399

   با سلام
   سرمایه گذاری در بورس را جدی بگیرید و برای رسیدن به سود و بازدهی برای آن وقت بگذارید. نداشتن وقت بهانه ایست برای انجام ندادن کارهایی که اولویت اول ما نیستند.

 • رضایی28. فرو, 1399

  سلام سهام 10درصدی رایگان واسه سال جدید هنوز پیشنهاد نشده یا باید حتما از قبل فایل آموزشی را خریداری کنیم ممنون

  • مدیر سایت28. فرو, 1399

   با سلام به شما مخاطب محترم با توجه به بیانیه سازمان بورس مبنی بر ممنوع بودن فعالیت های تحلیلی (حتی رایگان) در فضای مجازی، فعالیت های تحلیلی وبسایت 10 درصد و ارائه سیگنال های خرید در وبسایت 10 درصد متوقف گردیده است. لذا همچون قبل پیشنهاد می شود با فراگیری مطالب آموزشی از تحلیل ها و سیگنال های دیگران از جمله وبسایت 10 درصد بی نیاز شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

نیاز به کمک دارید؟ چت واتساپ