سیگنال خرید سهام آپ

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
بورسآپ1300-1320 تومان
1800 تومان

40%
1250 تومان
1398/3/31398/10/30متوسط

شرکت آسان پرداخت پرشین با نماد معاملاتی آپ از شرکت های فعال حوزه آی تی است که در مرحله رشد و توسعه از عمر خود قرار دارد. با توجه به موضوع فعالیت آسان پرداخت و انجام پروژه های متنوع و برندسازی خوب این شرکت، چشم انداز خوبی را می توان برای آینده آن متصور بود. ضمن آنکه ریسک های سیاسی و اقتصادی بازار تاثیر کمتری بر روی فعالیت های عملیاتی این شرکت نسبت به سایر صنایع و شرکت های  حاضر در بازار سرمایه دارد.

با توجه به وضعیت سودآوری شرکت و نرخ رشد سود آن در دوره های گذشته پتانسیل افزایش قیمت برای سهام آپ وجود دارد. همچنین از نظر تحلیل تکنیکال نیز آپ شرایط مطلوبی برای سرمایه گذاری دارد که در ادامه این تحلیل به آن پرداخته می شود.

 مقایسه صورت های مالی دوره 9 ماهه آسان پرداخت با دوره مشابه سال گذشته افزایش سطح درآمد و میزان سودآوری این شرکت را به خوبی نشان می دهد. افزایش درآمدهای آپ ناشی از فعالیت های اصلی این شرکت بوده و درآمد های عملیاتی سهم بیشتری در افزایش سودآوری این شرکت داشته اند. آپ توانسته است میزان فروش خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل 22 درصد افزایش دهد و با کسر بهای تمام شده کل و صرف نظر کردن از سایر پارامترها (با توجه به میزان کم تاثیر گذاری آنها) سود خالص و به تبع آن سود هر سهم آپ 20 درصد افزایش پیدا کرده است.

در حال حاضر آپ با p/e بیشتر از میانگین صنعت خود در حال معامله است. اما بررسی وضعیت سودآوری این شرکت در بلندمدت نشان از نرخ رشد 30 درصدی eps سهام شرکت آسان پرداخت دارد با در نظر گرفتن eps تحلیلی در پایان سال مالی در محدوده 1400 ریال و ضرب در p/e میانگین صنعت به نظر می رسد سهام این شرکت پایین تر از ارزش ذاتی خود معامله می شود و در صورت ادامه دار بودن وضعیت سودآوری شرکت در سال 1398 که دور از انتظار نیست می توان نسبت به کاهش نسبت p/e و افزایش قیمت آپ امیدوار بود.

نمودار بالا مربوط به تغییرات قیمت سهام آپ در بازه روزانه است. سهام در میانمدت یک روند نزولی داشته که به نظر می سد به انتهای روند نزولی خود نزدیک شده است. رفتار اخیر سهام آپ را می توان در قالب نوسان در یک الگوی مثلث در نظر گرفت. هر بار برخورد به ضلع بالای این مثلث سبب کاهش قیمت آپ شده است و از طرف دیگر محدوده 1300 تومان حمایت معتبری برای این سهام بوده و از کاهش قیمت آن جلوگیری کرده است.

تا زمانیکه سهام بالای این حمایت قرار دارد می توان نسبت به افزایش قیمت آن امیدوار بود و در صورت شکست این حمایت احتمال ریزش قیمت سهام تا محدوده 1000 تومان وجود دارد. از طرف دیگر در صورت عبور آپ از ضلع بالای الگوی اصلاحی، سیگنال خرید آن در میانمدت صادر می شود و آپ می تواند روند صعودی جدیدی را شروع نماید. با توجه به وضعیت اندیکاتور RSI  احتمال برگشت سهام به محدوده 1300 تومان و اصلاح زمانی بیشتر وجود دارد. خرید این سهام را می توان در دو پله مورد بررسی قرار داد. مرحله اول خرید در کف حمایتی 1300 تومان و مرحله دوم در صورت عبور از خط روند مقاومتی در محدوده 1450 تومان.

از  اهداف قیمتی آپ در کوتاه مدت، می توان به محدوده 1600 تومان و در میانمدت 1800 تومان اشاره نمود و هدف بلند مدتی سهام نیز محدوده سقف تاریخی این سهم در قیمت 2700 تومان است.

  • صورت های مالی آپ بررسی شد که بر اساس آنها این شرکت پیشرفت کوچک اما پایداری در روندسودآوری داشته و احتمال افزایش سود آن در پایان سال مالی وجود دارد

  • از نظر تکنیکال سهام در موقعیت مناسبی برای خرید قرار دارد و در حال نزدیک شدن به پایان اصلاح قیمتی و زمانی خود است.

 

  • با توجه به موارد ذکر شده احتمال کاهش قیمت این سهام تا محدوده 1300 تومان وجود دارد فلذا توصیه می شود نوسان قیمت در این نماد زیر نظر گرفته شود و با صبر و حوصله نسبت به خرید سهام در عرضه های احتمالی پیش رو اقدام گردد. دستیابی به اهداف ذکر شده در تحلیل نیازمند سهامداری کردن و نگهداری سهام با دیدگاه میانمدت است.

نکات مهّم و سلب مسئولیت گروه ده درصد

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این تحلیل برای گروه 10 درصد محفوظ است و کپی مطالب تنها با ذکر دقیق منبع بلامانع است.

 

این تحلیل ویژه افرادی هست که مطالب آموزشی وبسایت 10 درصد را خریداری کرده باشند و مباحث بررسی شده چکیده ای از مطالبی است که در کلیپ های آموزشی به آن ها اشاره شده است. هدف از این تحلیل های میان مدتی، ارائه پیشنهادات مناسب و کم ریسک برای خرید و فروش سهام و مهم تر از آن بررسی مثال های عملی برای مطالب آموزشی است، تا مخاطبان به مهارت لازم برای تحلیل سهام دست یابند و از تحلیل ها و سیگنال های دیگران بی نیاز شوند.

 

این سیگنال و تحلیل به منظور بررسی ارائه شده است، گرچه سعی گردیده است با بررسی همه جانبه سهام ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد امّا با توجّه به پیچیده بودن بازار سرمایه و وابستگی به مولفه­ های مختلف امکان اشتباه بودن تحلیل حاضر و عدم رسیدن به هدف سیگنال وجود دارد؛ بنابراین مخاطبین محترم خود نیز به بررسی و واکاوی دقیق سهام بپردازند چرا که مسئول سود و ضرر احتمالی و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید و وبسایت 10 درصد مسئولیتی در این قبال ندارد.

 

 با توجّه به ریسک­ های موجود بازار در خرید و فروش­ ها دقّت بیشتری کنید و معاملات را با آرامش و بدون عجله انجام دهید و در رسیدن به اهداف صبور باشید. انتظار رشد شارپ و سریع سهام پس از خرید نداشته باشید که بعد از ورود به هر سهامی در صف های خرید پشت سر هم قفل شود. همواره سعی نمایید با تحلیل و بررسی دقیق سهام مناسب را شناسایی کنید و ریسک های موجود در بازار پیچیده بورس را کاهش دهید و با گذر زمان و صبوری در معاملات اهداف قیمتی سرمایه گذاری میسر گردد.

 

بر روی سهام پیشنهادی تک سهم نشوید و سبد سهام تشکیل دهید و همواره قبل از خرید و فروش سهام به تحلیل و بررسی آن بپردازید، متاسفانه بسیاری از سرمایه ­گذاران ابتدا سهام را خریداری کرده و سپس به تحلیل حمایت ها و مقاومت های تکنیکی و وضعیت سود و سهام آن می پردازند.

 

هدف و چشم انداز ما در گروه 10 درصد، تاسیس یک فضای” علمی، آرام، به دور از هیجانات و بخر بخر های معمول بازار” و ارائه پیشنهادات خرید و فروش همراه با تحلیل و بررسی سهام است تا ضمن کاهش ریسک سرمایه گذاری، بازدهی معقول و مناسب را برای مخاطبین محترم ممکن گردد. امید است با حمایت­­های شما به این مهّم دست یافته و ضمن کسب سود در بازار بورس بتوانیم، در امور مثبت و خدا پسندانه نیز پیش قدم باشیم. (بخشی از درآمد سایت را صرف امور نیک کرده تا سودآوری در سرمایه گذاری با انجام کار نیک همزمان شود. در فواصل زمانی معین نیز به صورت مستند گزارشی از این امور در وبسایت قرار داده می شود تا مخاطبین در جریان آن قرار بگیرند.)

با آرزوی موفقّیت و سلامتی

حساب کاربری

حساب کاربری

این تحلیل در حساب کاربری (تب تحلیل های من) نیز قابل مشاهده است.