با توجه به آنکه سهام بساما در تاریخ 1398/6/2 به هدف قیمتی خود رسید این سیگنال دیگر اعتباری ندارد.

(بر روی تاریخ کلیک نمایید)

 

سیگنال خرید سهام بساما

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
فرابورسبساما350 تومان440 تومان
500 تومان
20%
40%
320 تومان
1397/12/101397/3/30کم

بیمه سامان با نماد معاملاتی بساما از گروه بیمه و صندوق های بازنشستگی در بازار فرابورس معامله می شود و با توجه به وضعیت بنیادی با ثبات آن و موقعیت مناسب از نظر تکنیکی در میانمدت گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری است. با توجه به جهش نرخ ارز  در کوتاه مدت سهام شرکت های صادرات محور می توانند از این موضوع منتفع شوند اما به منظور متعادل کردن وزن سبد سهام از صنایع دلاری و غیر دلاری  و کاهش ریسک  سرمایه گذاری پیشنهاد می شود درصدی از پرتفو را به سهام سایر صنایع اختصاص داده شود که به نظر می رسد نماد بساما گزینه ای مناسب برای این موضوع است. در ادامه این تحلیل این سهام با جزئیات بررسی می شود.

در آخرین صورت های مالی بیمه سامان مربوط به دوره 9 ماهه سود خالص هر سهم از 127 ریال به 237 ریال افزایش پیدا کرده است که معادل 87 درصد است و این در حالی است که بیمه سامان در انتهای سال مالی گذشته به ازا هر سهم 225 ریال سود محقق کرده بود. با دقت در صورت های مالی این موضوع مشخص می شود که بخشی از این افزایش سودآوری مربوط به حق بیمه های صادره هست که اصلی ترین فعالیت های این شرکت است و بر همین اساس میزان حق بیمه های صادره 57 درصد بیشتر شده است. البته از طرف مقابل افزایش میزان خسارت پرداختی توسط این بیمه باعث شده است که سود عملیاتی شرکت که پارامتر مهمی در صورت های مالی محسوب می شود نسبت به سال گذشته 32 درصد کمتر شود. بنابراین افزایش 87 درصدی سود هر سهم بساما مربوط به سایر درآمد های غیر عملیاتی مانند سرمایه گذاری است که سبب شده است کاهش سودآوری شرکت را پوشش دهد.

به طور کلی افزایش حق بیمه های صادره را می توان یک امتیاز مثبت برای سهام در نظر گرفت و با توجه به آنکه این شرکت در سال مالی جاری هزینه ی بیشتری بابت حق بیمه اتکایی پراخت کرده است می توان امیدوار بود در آینده نیز درصد بیشتری از خسارات را سایر بیمه گذاران اتکایی پرداخت کنند که این موضوع می تواند به بهبود کیفیت سود این سهام (عملیاتی شدن آن) در بلند مدت کمک نماید.

نمودار بالا تغییرات قیمت نماد بساما را در بازه زمانی هفتگی نشان می دهد. سهام در بلند مدت یک روند صعودی را طی کرده است و در حال حاضر نیز بر روی حمایت خط روند بلند مدت خود قرار دارد. در نزدیکی های این خط روند بساما همواره با افزایش تقاضا رو برو شده و قیمت سهام آن افزایش پیدا کرده است. در مقطع فعلی نیز در صورتیکه این نماد به پایین این خط روند نفوذ نکند می تواند یک روند صعودی میانمدتی دیگر را تجربه نماید.

در بازه زمانی روزانه اما سهام وضعیت متفاوتی دارد و پس از یک افزایش قیمت خوب و بزرگ تا محدوده 520 تومان دچار اصلاحی فرسایشی شده است که تراز قیمتی 320 تومان در چند مرحله مانع از کاهش بیشتر قیمت این سهام شده است.

در بهمن ماه 1397 بساما تحت تاثیر افزایش تقاضا به خط روند مقاومتی خود نقوذ کرده و سقفی بالاتر از سقف قبلی ایجاد کرده است. چنانچه در رفتار گذشته این سهام مشخص است هر بار عبور از خط روند مقاومتی کوتاه مدت، سبب رشد بسیار خوب این نماد شده است. با توجه به وضعیت مناسب اندیکاتور های کمکی، افزایش قیمتی دوباره از این نماد دور از دسترس نیست. بنابراین پیشنهاد می شود خرید سهام در محدوده قیمتی 350 تومان در پولبک به این مقاومت شکسته شده بررسی گردد. اهداف پیش روی سهام به ترتیب 440 تومان و حوالی 500 تومان می باشند.

  • صورت های مالی بساما بررسی شد که بر اساس آنها این شرکت از ثبات نسبی بنیادی برخوردار است و احتمال استمرار در افزایش میزان سود آن وجود دارد.

 

  • از نظر تکنیکال سهام در موقعیت بسیار مناسبی برای خرید قرار دارد چرا که خط روند مقاومتی پیش روی خود را شکسته و بر روی حمایت خط روند بلند مدت قرار دارد.

 

  • با توجه به تمامی موارد ذکر شده خرید این سهام در محدوده 350 تومان با رعایت حد ضرر 320 تومان کم ریسک ارزیابی می گردد.

نکات مهّم و سلب مسئولیت گروه ده درصد

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این تحلیل برای گروه 10 درصد محفوظ است و کپی مطالب تنها با ذکر دقیق منبع بلامانع است.

 

این تحلیل ویژه افرادی هست که مطالب آموزشی وبسایت 10 درصد را خریداری کرده باشند و مباحث بررسی شده چکیده ای از مطالبی است که در کلیپ های آموزشی به آن ها اشاره شده است. هدف از این تحلیل های میان مدتی، ارائه پیشنهادات مناسب و کم ریسک برای خرید و فروش سهام و مهم تر از آن بررسی مثال های عملی برای مطالب آموزشی است، تا مخاطبان به مهارت لازم برای تحلیل سهام دست یابند و از تحلیل ها و سیگنال های دیگران بی نیاز شوند.

 

این سیگنال و تحلیل به منظور بررسی ارائه شده است، گرچه سعی گردیده است با بررسی همه جانبه سهام ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد امّا با توجّه به پیچیده بودن بازار سرمایه و وابستگی به مولفه­ های مختلف امکان اشتباه بودن تحلیل حاضر و عدم رسیدن به هدف سیگنال وجود دارد؛ بنابراین مخاطبین محترم خود نیز به بررسی و واکاوی دقیق سهام بپردازند چرا که مسئول سود و ضرر احتمالی و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید و وبسایت 10 درصد مسئولیتی در این قبال ندارد.

 

 با توجّه به ریسک­ های موجود بازار در خرید و فروش­ ها دقّت بیشتری کنید و معاملات را با آرامش و بدون عجله انجام دهید و در رسیدن به اهداف صبور باشید. انتظار رشد شارپ و سریع سهام پس از خرید نداشته باشید که بعد از ورود به هر سهامی در صف های خرید پشت سر هم قفل شود. همواره سعی نمایید با تحلیل و بررسی دقیق سهام مناسب را شناسایی کنید و ریسک های موجود در بازار پیچیده بورس را کاهش دهید و با گذر زمان و صبوری در معاملات اهداف قیمتی سرمایه گذاری میسر گردد.

 

بر روی سهام پیشنهادی تک سهم نشوید و سبد سهام تشکیل دهید و همواره قبل از خرید و فروش سهام به تحلیل و بررسی آن بپردازید، متاسفانه بسیاری از سرمایه ­گذاران ابتدا سهام را خریداری کرده و سپس به تحلیل حمایت ها و مقاومت های تکنیکی و وضعیت سود و سهام آن می پردازند.

 

هدف و چشم انداز ما در گروه 10 درصد، تاسیس یک فضای” علمی، آرام، به دور از هیجانات و بخر بخر های معمول بازار” و ارائه پیشنهادات خرید و فروش همراه با تحلیل و بررسی سهام است تا ضمن کاهش ریسک سرمایه گذاری، بازدهی معقول و مناسب را برای مخاطبین محترم ممکن گردد. امید است با حمایت­­های شما به این مهّم دست یافته و ضمن کسب سود در بازار بورس بتوانیم، در امور مثبت و خدا پسندانه نیز پیش قدم باشیم. (بخشی از درآمد سایت را صرف امور نیک کرده تا سودآوری در سرمایه گذاری با انجام کار نیک همزمان شود. در فواصل زمانی معین نیز به صورت مستند گزارشی از این امور در وبسایت قرار داده می شود تا مخاطبین در جریان آن قرار بگیرند.)

با آرزوی موفقّیت و سلامتی

حساب کاربری

حساب کاربری

این تحلیل در حساب کاربری (تب تحلیل های من) نیز قابل مشاهده است.