با توجه به آنکه سهام حکشتی در تاریخ 1398/5/22 به هدف قیمتی خود رسید این سیگنال دیگر اعتباری ندارد.

(بر روی تاریخ کلیک نمایید)

 

سیگنال خرید سهام حکشتی

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
بورسحکشتی410 تومان510 تومان
590 تومان
20%
40%
400 تومان
1397/12/101397/3/30متوسط

سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نماد معاملاتی حکشتی در بازار بورس معامله می شود و حوزه فعالیت آن نیز صنعت حمل و نقل است. با توجه به وضعیت مناسب نمودار شاخص این صنعت، شرکت های این گروه پتاسیل تجربه افزایش قیمت در آینده را دارند که از بین شرکت های مختلف با توجه به بررسی های انجام شده نماد حکشتی گزینه مطلوبی برای سرمایه گذاری به نظر می رسد. با توجه به گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت و پیش بینی افزایش سودآوری آن در بلند مدت، ریسک بنیادی سهام پایین ارزیابی می شود و موقعیت مناسب سهام از نظر تکنیکال خرید این سهام را توجیه می کند. در ادامه این تحلیل، نماد حکشتی با جزئیات بیشتری بررسی شده است.

بنا بر اطلاعیه های موجود در سایت کدال شرکت کشتیرانی قصد دارد سرمایه خود را در دو مرحله به میزان 61 درصد افزایش دهد که محل این افزایش سرمایه نیز آورده نقدی سهامدارن و سود انباشته است. با توجه به گزارش توجیهی ارائه شده، بخشی از این افزایش سرمایه صرف شرکت در افزایش سرمایه شرکت های فرعی می شود که به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت حکشتی محسوب شده و تاثیر خود را در سودآوری در بلند مدت نشان خواهد داد. اما بخش اعظم افزایش سرمایه حکشتی صرف نوسازی ناوگان کشتیرانی خود خواهد شد. وجود ظرفیت حمل و نقل بین الملل و فرسوده بودن ناوگان فعلی حکشتی مواردی است که در گزارش افزایش سرمایه به آنها اشاره شده است.

اقتصادی بودن کشتی های جدید از نظر قیمت خریداری و بازدهی بیشتر آن ها و هم چنین وجود ظرفیت مناسب برای فعالیت شرکت از جمله نکاتی است که افزایش سرمایه حکشتی را توجیه پذیر می کند و عاملی است که می تواند در بلند مدت درآمد های شرکت را افزایش دهد.

چنانچه در تصویر مشخص است هئیت مدیره حکشتی پیش بینی کرده است در صورت انجام افزایش سرمایه سود خالص این شرکت در سال مالی آینده به میزان 70 درصد قابل افزایش است. با توجه به تایید گزارش افزایش سرمایه توسط حسابرس، ریسک بنیادی این سهام نسبتا پایین ارزیابی می شود و خرید آن برای افراد با دیدگاه سرمایه گذاری بلند مدت و با هدف شرکت در افزایش سرمایه مناسب ارزیابی می شود.

اما در قسمت بعدی این تحلیل نمودار این سهام در کوتاه مدت بررسی خواهد شد.

نمودار بالا مربوط به تغییرات شاخص صنعت حمل و نقل در بازه روزانه است. شاخص این صنعت پس از یک رشد خوب در اواسط سال 1397 دچار یک روند اصلاحی در قابل یک الگوی مثلث شده است. که هر زمان این شاخص به خط روند مقاومتی خود برخورد کرده است سهام شرکت های این گروه دچار ریزش شده است اما پس از یک اصلاح زمانی و قیمتی خوبی که رخ داده است، شرکت های این صنعت با افزایش تقاضا مواجه شده اند و همین عامل باعث شده است که شاخص این صنعت به بالای خط روند مقاومتی خود نفوذ کند. تا مادامی که این شاخص بالای این خط روند قرار دارد روند آن صعودی است و شرکت های این صنعت حمل و نقل می توانند افزایش قیمت را تجربه نمایند.

همانطور که در نمودار مربوط به تغییرات قیمت سهام حکشتی مشاهده می شود روند حرکت این نماد هم مشابه با سایر شرکت های صنعت حمل و نقل بوده است و این نماد هم توانسته است به خط روند مقاومتی خود نفوذ کند و در حال پولبک به این مقاومت شکسته شده است. به نظر می رسد سهام حکشتی پس از چند روز معاملاتی در محدوده فعلی در مرحله اول بتواند تا قیمت های 510 تومان و سپس نزدیکی های 600 تومان رشد نماید. بنابراین  پیشنهاد می شود خرید سهام در محدوده قیمتی 420 تومان با رعایت حد ضرر 400 تومان مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتیکه سهام به پایین تر از 400 تومان نفوذ کند کاهش بیشتر قیمت آن تا قیمت های محدوده 350 تومن نیز محتمل است.

  • نمودار شاخص صنعت حمل و نقل بررسی گردید پس از اصلاح قیمتی و زمانی اتفاق افتاده شرکت های این گروه به محدوده قیمتی مناسب برای سرمایه گذاری رسیده اند.

  • با توجه به طرح های توسعه ای شرکت کشتیرانی ریسک بنیادی آن در بلند مدت پایین ارزیابی می شود و وضعیت این نماد از نظر تکنیکال در کوتاه مدت نیز مناسب است.

  • با توجه به تمامی موارد ذکر شده قیمت مناسب برای خرید این سهام محدوده 420 تومان با رعایت حد ضرر 400 تومان است. حد سود این تحلیل هم قیمت های 510 تومان و 590 تومان است. اما دقت شود با توجه به بحث افزایش سرمایه افرادی که قصد سرمایه گذاری کوتاه مدتی دارند به این موضوع توجه نمایند شرکت در مجمع افزایش سرمایه ممکن است سبب بلوکه شدن پول ایشان شود فلذا بهتر است قبل از مجمع نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایند.

نکات مهّم و سلب مسئولیت گروه ده درصد

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این تحلیل برای گروه 10 درصد محفوظ است و کپی مطالب تنها با ذکر دقیق منبع بلامانع است.

 

این تحلیل ویژه افرادی هست که مطالب آموزشی وبسایت 10 درصد را خریداری کرده باشند و مباحث بررسی شده چکیده ای از مطالبی است که در کلیپ های آموزشی به آن ها اشاره شده است. هدف از این تحلیل های میان مدتی، ارائه پیشنهادات مناسب و کم ریسک برای خرید و فروش سهام و مهم تر از آن بررسی مثال های عملی برای مطالب آموزشی است، تا مخاطبان به مهارت لازم برای تحلیل سهام دست یابند و از تحلیل ها و سیگنال های دیگران بی نیاز شوند.

 

این سیگنال و تحلیل به منظور بررسی ارائه شده است، گرچه سعی گردیده است با بررسی همه جانبه سهام ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد امّا با توجّه به پیچیده بودن بازار سرمایه و وابستگی به مولفه­ های مختلف امکان اشتباه بودن تحلیل حاضر و عدم رسیدن به هدف سیگنال وجود دارد؛ بنابراین مخاطبین محترم خود نیز به بررسی و واکاوی دقیق سهام بپردازند چرا که مسئول سود و ضرر احتمالی و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید و وبسایت 10 درصد مسئولیتی در این قبال ندارد.

 

 با توجّه به ریسک­ های موجود بازار در خرید و فروش­ ها دقّت بیشتری کنید و معاملات را با آرامش و بدون عجله انجام دهید و در رسیدن به اهداف صبور باشید. انتظار رشد شارپ و سریع سهام پس از خرید نداشته باشید که بعد از ورود به هر سهامی در صف های خرید پشت سر هم قفل شود. همواره سعی نمایید با تحلیل و بررسی دقیق سهام مناسب را شناسایی کنید و ریسک های موجود در بازار پیچیده بورس را کاهش دهید و با گذر زمان و صبوری در معاملات اهداف قیمتی سرمایه گذاری میسر گردد.

 

بر روی سهام پیشنهادی تک سهم نشوید و سبد سهام تشکیل دهید و همواره قبل از خرید و فروش سهام به تحلیل و بررسی آن بپردازید، متاسفانه بسیاری از سرمایه ­گذاران ابتدا سهام را خریداری کرده و سپس به تحلیل حمایت ها و مقاومت های تکنیکی و وضعیت سود و سهام آن می پردازند.

 

هدف و چشم انداز ما در گروه 10 درصد، تاسیس یک فضای” علمی، آرام، به دور از هیجانات و بخر بخر های معمول بازار” و ارائه پیشنهادات خرید و فروش همراه با تحلیل و بررسی سهام است تا ضمن کاهش ریسک سرمایه گذاری، بازدهی معقول و مناسب را برای مخاطبین محترم ممکن گردد. امید است با حمایت­­های شما به این مهّم دست یافته و ضمن کسب سود در بازار بورس بتوانیم، در امور مثبت و خدا پسندانه نیز پیش قدم باشیم. (بخشی از درآمد سایت را صرف امور نیک کرده تا سودآوری در سرمایه گذاری با انجام کار نیک همزمان شود. در فواصل زمانی معین نیز به صورت مستند گزارشی از این امور در وبسایت قرار داده می شود تا مخاطبین در جریان آن قرار بگیرند.)

با آرزوی موفقّیت و سلامتی

حساب کاربری

حساب کاربری

این تحلیل در حساب کاربری (تب تحلیل های من) نیز قابل مشاهده است.