با توجه به آنکه سهام فباهنر در تاریخ 1398/6/3 به هدف قیمتی خود رسید این سیگنال دیگر اعتباری ندارد.

(بر روی تاریخ کلیک نمایید)

 

سیگنال خرید سهام فباهنر

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
بورسفباهنرپله اول 740 تومان
پله اول 790 تومان
980 تومان
30%
715 تومان
1398/1/81398/4/30کم

شرکت مس شهید باهنر از گروه فلزات اساسی با توجه به دلایل بنیادی و تکنیکال پیشنهاد می شود بعنوان گزینه ای برای سرمایه گذاری مد نظر قرار بگیرد. این شرکت که با نماد معاملاتی فباهنر در بازار بورس معامله می شود در یک ماه اخیر نسبت به سایر شرکت های همگروهی خود رشد قیمتی کمتری را تجربه کرده که این قیمت مناسب در کنار ثبات بنیادی شرکت، ریسک خرید آن را کاهش می دهد. سیگنال حاضر یک سیگنال میانمدتی است و رسیدن به هدف 30 درصدی آن مستلزم داشتن صبر و حوصله و نگهداری سهام در نوسان های احتمالی پیش رو است.

در این قسمت از تحلیل قصد داریم نکات مثبت شرکت مس شهید باهنر از نظر بنیادی را بررسی کنیم. در تصویر زیر آخرین صورت های مالی این شرکت نمایش داده شده است و همانطور که مشخص است سود خالص فباهنر نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش 28 درصدی داشته است. اما این در حالی است که درآمد های عملیاتی ناشی از فعالیت های اصلی شرکت 67 درصد افزایش داشته و سود ناخالص نیز در فباهنر با 13 درصد رشد مواجه شده است. علت اختلاف بوجود آمده در درآمدهای حاصل از فعالیت های غیر عملیاتی شرکت بوده که در دوره مشابه سال گذشته این میزان مبلغی بسیار بیشتر از دوره جاری بوده  است اما با توجه به ماهیت غیر عملیاتی بودن آن ها، در این دوره تکرار نشده اند. به طور خلاصه، اگرچه میزان سود خالص فباهنر کاهش پیدا کرده است اما چون این کاهش سود از جنس سود غیر عملیاتی بوده، نمی توان آن را عاملی مبنی عملکرد ضعیف شرکت دانست فلذا وضعیت بنیادی فباهنر از نظر تکرار و هم چنین افزایش درآمدهای عملیاتی و سود ناخالص مطلوب ارزیابی می شود.

 تصویر زیر نیز مربوط به گزارش فعالیت های ا ماهه فباهنر منتهی به 31 بهمن 97 می باشد. چنانچه مشخص است نرخ فروش تمام محصولات این شرکت نسبت به میانگین یک سال گذشته افزایش پیدا کرده که این موضوع در کنار افزایش میزان فروش سبب شده است درآمد یک ماه اخیر فباهنر نسبت به میانگین 10 ماه گذشته 1/6 برابر شود. در صورتیکه همین روند تا انتهای سال مالی ادامه داشته باشد می توان به افزایش سود خالص هر سهم فباهنر در عملکرد واقعی در پایان دوره امیدوار بود.

تحلیل سهام تحلیل تکنیکال نمودار سهام سینگال خرید

در این قسمت از تحلیل نمودار سهام فباهنر را از نظر تکنیکال مورد بررسی قرار می دهیم تا قیمت مناسب جهت ورود به آن مشخص گردد. تصویر بالا تغییرات قیمت نماد فباهنر در تایم فریم هفتگی را نشان می دهد. حرکت سهام فباهنر را می توان یک حرکت به رو شد در داخل یک کانال صعودی در نظر گرفت که این سهام در سال 97 توانست از سقف تاریخی خود در محدوده 760 تومان عبور نماید و به قیمت های بالای 1000 تومان برسد اما پس از آن همراه با جو بازار این سهام دچار روندی اصلاحی شده و در نزدیکی های کف کانال فرضی در قیمت های 750 تومان در حال معامله است پیش بینی می شود در نزدیکی های این کف، سهام مجدد با افزایش تقاضا رو به رو شود و در بلند مدت به قیمت های بالای 1000 تومان باز گردد.

تحلیل سهام تحلیل تکنیکال نمودار سهام سیگنال خرید

در بازه زمانی روزانه نیز فباهنر در قالب یک الگوی مثلث در حال اصلاح زمانی و قیمتی خود می باشد و سهم کف سازی خوبی در قیمت 720 تومان انجام داده است. پیشنهاد می شود خرید سهام در دو پله مورد بررسی قرار بگیرد. پله اول در قیمت های محدوده 730 تا 740 تومان و پله دوم نیز پس از عبور از خط روند مقاومتی و تثبیت در محدوده 790 تومان. در صورتیکه فباهنر بتواند از خط روند معاملاتی خود عبور نماید در میانمدت توانایی رسیدن به قیمت های نزدیک 1000 تومان را دارد. حد ضرر این تحلیل نیز قرار گیری سهام پایین تر از ترار قیمتی 715 تومان است.

  • صورت های مالی فباهنر بررسی شد که بر اساس آنها این شرکت از ثبات نسبی بنیادی برخوردار است و احتمال استمرار در افزایش میزان سود آن وجود دارد.

 

  • از نظر تکنیکال سهام در موقعیت مناسبی برای خرید قرار دارد و احتمال عبور از خط روند مقاومتی برای فباهنر وجود دارد

 

  • با توجه به موارد ذکر شده خرید این سهام در دو پله در قیمت های 740 و 790 تومان با رعایت حد ضرر 715 تومانی کم ریسک ارزیابی می گردد.

نکات مهّم و سلب مسئولیت گروه ده درصد

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این تحلیل برای گروه 10 درصد محفوظ است و کپی مطالب تنها با ذکر دقیق منبع بلامانع است.

 

این تحلیل ویژه افرادی هست که مطالب آموزشی وبسایت 10 درصد را خریداری کرده باشند و مباحث بررسی شده چکیده ای از مطالبی است که در کلیپ های آموزشی به آن ها اشاره شده است. هدف از این تحلیل های میان مدتی، ارائه پیشنهادات مناسب و کم ریسک برای خرید و فروش سهام و مهم تر از آن بررسی مثال های عملی برای مطالب آموزشی است، تا مخاطبان به مهارت لازم برای تحلیل سهام دست یابند و از تحلیل ها و سیگنال های دیگران بی نیاز شوند.

 

این سیگنال و تحلیل به منظور بررسی ارائه شده است، گرچه سعی گردیده است با بررسی همه جانبه سهام ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد امّا با توجّه به پیچیده بودن بازار سرمایه و وابستگی به مولفه­ های مختلف امکان اشتباه بودن تحلیل حاضر و عدم رسیدن به هدف سیگنال وجود دارد؛ بنابراین مخاطبین محترم خود نیز به بررسی و واکاوی دقیق سهام بپردازند چرا که مسئول سود و ضرر احتمالی و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید و وبسایت 10 درصد مسئولیتی در این قبال ندارد.

 

 با توجّه به ریسک­ های موجود بازار در خرید و فروش­ ها دقّت بیشتری کنید و معاملات را با آرامش و بدون عجله انجام دهید و در رسیدن به اهداف صبور باشید. انتظار رشد شارپ و سریع سهام پس از خرید نداشته باشید که بعد از ورود به هر سهامی در صف های خرید پشت سر هم قفل شود. همواره سعی نمایید با تحلیل و بررسی دقیق سهام مناسب را شناسایی کنید و ریسک های موجود در بازار پیچیده بورس را کاهش دهید و با گذر زمان و صبوری در معاملات اهداف قیمتی سرمایه گذاری میسر گردد.

 

بر روی سهام پیشنهادی تک سهم نشوید و سبد سهام تشکیل دهید و همواره قبل از خرید و فروش سهام به تحلیل و بررسی آن بپردازید، متاسفانه بسیاری از سرمایه ­گذاران ابتدا سهام را خریداری کرده و سپس به تحلیل حمایت ها و مقاومت های تکنیکی و وضعیت سود و سهام آن می پردازند.

 

هدف و چشم انداز ما در گروه 10 درصد، تاسیس یک فضای” علمی، آرام، به دور از هیجانات و بخر بخر های معمول بازار” و ارائه پیشنهادات خرید و فروش همراه با تحلیل و بررسی سهام است تا ضمن کاهش ریسک سرمایه گذاری، بازدهی معقول و مناسب را برای مخاطبین محترم ممکن گردد. امید است با حمایت­­های شما به این مهّم دست یافته و ضمن کسب سود در بازار بورس بتوانیم، در امور مثبت و خدا پسندانه نیز پیش قدم باشیم. (بخشی از درآمد سایت را صرف امور نیک کرده تا سودآوری در سرمایه گذاری با انجام کار نیک همزمان شود. در فواصل زمانی معین نیز به صورت مستند گزارشی از این امور در وبسایت قرار داده می شود تا مخاطبین در جریان آن قرار بگیرند.)

با آرزوی موفقّیت و سلامتی

حساب کاربری

حساب کاربری

این تحلیل در حساب کاربری (تب تحلیل های من) نیز قابل مشاهده است.