سیگنال خرید سهام شرنگی

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
پایه زردشرنگی8600-8800 تومان
12000 تومان

30%

7800 تومان
1398/12/91399/3/9
زیاد

شرکت صنعتی و شیمایی رنگین با نماد معاملاتی شرنگی از گروه شرکت های محصولات شیمیایی است که سهام آن در بازار پایه زرد فرابورس معامله می شود.

شرنگی پس از رشد بسیار خوب در ابتدای سال 1398 توانست به قیمت های بالای 12000 تومان صعود کند و بعد از آن همگام با سایر شرکت های حاضر در بازار پایه دچار اصلاح قیمتی و زمانی گردید.

با گذشت 6 ماه از ثبت سقف قبلی شرنگی دچار اصلاح فرسایشی بوده و نتوانسته است در جریان رشد های اخیر بازار بازدهی بدست بیاورد. در حال حاضر اما ورود نقدینگی به این نماد مشهود است و به نظر می رسد با کف سازی صورت گرفته و تکمیل الگوی تکنیکال سهام پتانسیل افزایش قیمت را دارد. لازم به ذکر است قیمت بالای سهام شرکت در کنار عدم وجود طرح های افزایش سرمایه (با توجه به اطلاعیه های هیئت مدیره) اثرات روانی منفی روی سهام دارد که این موضوع در کنار نقد شونگی پایین شرنگی ریسک خرید آن را افزایش می دهد که بایستی در خرید و فروش این سهام این موضوع را لحاظ کرد. بنابراین پیشنهاد می شود در صورت تمایل به سرمایه گذاری در این نماد درصد کمی از پرتفو به آن اختصاص داده شود. هم چنین توصیه می شود در روزهای پایانی سال 1398 از خرید سهام در صف های خرید خودداری شود و در زمان مناسب و قیمت مناسب اقدام به خرید سهام نمود.

بررسی صورت های مالی و ترازنامه شرکت شیمیایی رنگین دارای نکته بنیادی قابل توجهی نمی باشد و این شرکت در سال 1398 عملکرد یکنواخت خود را تکرار کرده است. هرچند که در آخرین گزارش مربوط به صورت های مالی فصلی 9 ماهه  میزان سود خالص این شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 38 درصد افزایش پیدا کرده است اما این جهش به مدیریت مناسب هزینه های فروش و هزینه های مالی مربوط می شود و سود ناخالص شرنگی که حاصل فعالیت های اصلی شرکت می باشد کاهش 10 درصدی داشته است.

لازم به ذکر است شرنگی در پایان دوره 9 ماهه به ازا هر سهام خود 450 ریال سود تولید کرده است و این در حالیست که این پارامتر در سال قبل 325 ریال بوده است.

همانطور که گفته شد عملکرد شرنگی چندان درخشان نبوده است اما ثبات تولید و فروش و تولید سود در آمارهای شرکت مشهود است. علی رغم وضعیت مناسب شرکت از نظر اندوخته سود انباشته و امکان افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها شرکت برنامه خاصی برای انجام این امر ندارد که این موضوع ممکن است افزایش قیمت سهام آن را تحت شعاع قرار بدهد.

در نمودار بالا تغییرات قیمت سهام شرنگی در بازه زمانی روزانه نشان داده شده است. شرنگی پس از یک موج افزایشی قوی از محدوده 2000 تومان تا 12000 تومان دچار اصلاح فرسایشی شد که نوسانات قیمت این سهام را می توان در قالب یک الگوی مثلث متقارن در نظر گرفت که هر بار برخورد به اضلاع این مثلث (خطوط آبی رنگ)  باعث واکنش به آن شده است. در بهمن 1398 شرنگی با افزایش تقاضا توانسته است محدوده کف 7800 تومانی را حفظ نماید و از خطوط مقاومتی خود عبور نماید. تحرکات اخیر این نماد با افزایش حجم معاملات همراه بوده است که می تواند سیگنال خرید این نماد را تایید نماید. در اندیکاتور مکدی نیز تغییر فاز رخ داده است که نشان دهنده ماژور یا اصلی بودن کف قیمتی 7800 تومان می باشد و این اندیکاتور با عبور از  تراز صفر در وضعیت سیگنال خرید است.

در صورتی که شرنگی بتواند از خط روند مقاومتی قرمز رنگ هم عبور نماید اولین تارگت آن قیمت 12200 تومان است که در صورت عبور از آن می تواند به قیمت های محدوده 15500 هم برسد که این تراز معادل با 1.61 برابر موج افزایشی قبلی بوده و با ابزار فیبوناچی استخراج شده است.

  • صورت های مالی شرکت شیمیایی رنگین بررسی شد. این شرکت دارای وضعیت بنیادی با ثباتی می باشد و عملکردی تقریبا مشابه با سال گذشته را تکرار کرده است هر چند که چشم انداز شرکت با توجه به عدم طرح های توسعه دارای ریسک است.

  • از نظر تحلیل تکنیکال با توجه به افزایش حجم معاملات و تکمیل و عبور از الگوی اصلاحی مثلث و هم چنین وضعیت اندیکاتور های کمکی، شرنگی دارای وضعیت سیگنال خرید است.

  •  با توجه به آنکه در روزهای پایانی سال 1398 احتمال افزایش عرضه ها در بازار وجود دارد از خرید سهام در صف های خرید خود داری شود و بعنوان جمع بندی پیشنهاد می شود خرید شرنگی در عرضه های احتمالی پیش رو در محدوده قیمتی 8600 تا 8800 تومان با رعایت حد ضرر 7800 تومان مورد بررسی قرار بگیرد. اهداف پیش روی سهام نیز قیمت 1200 و سپس 1500 تومان در میانمدت می باشد.

نکات مهّم و سلب مسئولیت گروه ده درصد

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این تحلیل برای گروه 10 درصد محفوظ است و کپی مطالب تنها با ذکر دقیق منبع بلامانع است.

 

این تحلیل ویژه افرادی هست که مطالب آموزشی وبسایت 10 درصد را خریداری کرده باشند و مباحث بررسی شده چکیده ای از مطالبی است که در کلیپ های آموزشی به آن ها اشاره شده است. هدف از این تحلیل های میان مدتی، ارائه پیشنهادات مناسب و کم ریسک برای خرید و فروش سهام و مهم تر از آن بررسی مثال های عملی برای مطالب آموزشی است، تا مخاطبان به مهارت لازم برای تحلیل سهام دست یابند و از تحلیل ها و سیگنال های دیگران بی نیاز شوند.

 

این سیگنال و تحلیل به منظور بررسی ارائه شده است، گرچه سعی گردیده است با بررسی همه جانبه سهام ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد امّا با توجّه به پیچیده بودن بازار سرمایه و وابستگی به مولفه­ های مختلف امکان اشتباه بودن تحلیل حاضر و عدم رسیدن به هدف سیگنال وجود دارد؛ بنابراین مخاطبین محترم خود نیز به بررسی و واکاوی دقیق سهام بپردازند چرا که مسئول سود و ضرر احتمالی و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید و وبسایت 10 درصد مسئولیتی در این قبال ندارد.

 

 با توجّه به ریسک­ های موجود بازار در خرید و فروش­ ها دقّت بیشتری کنید و معاملات را با آرامش و بدون عجله انجام دهید و در رسیدن به اهداف صبور باشید. انتظار رشد شارپ و سریع سهام پس از خرید نداشته باشید که بعد از ورود به هر سهامی در صف های خرید پشت سر هم قفل شود. همواره سعی نمایید با تحلیل و بررسی دقیق سهام مناسب را شناسایی کنید و ریسک های موجود در بازار پیچیده بورس را کاهش دهید و با گذر زمان و صبوری در معاملات اهداف قیمتی سرمایه گذاری میسر گردد.

 

بر روی سهام پیشنهادی تک سهم نشوید و سبد سهام تشکیل دهید و همواره قبل از خرید و فروش سهام به تحلیل و بررسی آن بپردازید، متاسفانه بسیاری از سرمایه ­گذاران ابتدا سهام را خریداری کرده و سپس به تحلیل حمایت ها و مقاومت های تکنیکی و وضعیت سود و سهام آن می پردازند.

 

هدف و چشم انداز ما در گروه 10 درصد، تاسیس یک فضای” علمی، آرام، به دور از هیجانات و بخر بخر های معمول بازار” و ارائه پیشنهادات خرید و فروش همراه با تحلیل و بررسی سهام است تا ضمن کاهش ریسک سرمایه گذاری، بازدهی معقول و مناسب را برای مخاطبین محترم ممکن گردد. امید است با حمایت­­های شما به این مهّم دست یافته و ضمن کسب سود در بازار بورس بتوانیم، در امور مثبت و خدا پسندانه نیز پیش قدم باشیم. (بخشی از درآمد سایت را صرف امور نیک کرده تا سودآوری در سرمایه گذاری با انجام کار نیک همزمان شود. در فواصل زمانی معین نیز به صورت مستند گزارشی از این امور در وبسایت قرار داده می شود تا مخاطبین در جریان آن قرار بگیرند.)

با آرزوی موفقّیت و سلامتی

حساب کاربری

حساب کاربری

این تحلیل در حساب کاربری (تب تحلیل های من) نیز قابل مشاهده است.

نیاز به کمک دارید؟ چت واتساپ