با توجه به آنکه سهام شزنگ در تاریخ 1398/10/11 به هدف قیمتی خود رسید این سیگنال دیگر اعتباری ندارد.

(بر روی تاریخ کلیک نمایید)

سیگنال خرید سهام شزنگ

بازارنمادمیانگین قیمت خریدقیمت هدفمیزان سودحد ضررتاریخ تحلیلتاریخ هدفدرجه ریسک
پایه زردشزنگ2500-2600 تومان
3200 تومان

30%

2400 تومان
1398/9/161398/12/16
زیاد

سهام شرکت تجهیز نیروی زنگان با نماد معاملاتی شزنگ در بازار پایه فرابورس معامله می شود. شزنگ از جمله نمادهایی هست که بازدهی مناسبی در یک سال اخیر داشته و با توجه به دامنه نوسان 10 درصدی که شرکت های بازار پایه در سال گذشته داشتند توانست از قیمت 1000 تومان تا بالای 4400 تومان صعود نماید. و پس از آن این نماد دچار ریزش شدیدی شد و در محدوده 2000 تومان متعادل گردید.

ریزش قیمت سهام و کاهش ریسک های تحلیل تکنیکال از یک سو و هم چنین  بهبود وضعیت شرکت از نظر بنیادی و تبدیل زیان به سود درصورت های مالی شزنگ از طرف دیگر از عواملی است موجب می شود سرمایه گذاری در این نماد قابل بررسی باشد. در این تحلیل وضعیت بنیادی و تکنیکال نماد شزنگ بررسی شده است.

صورت های مالی میاندوره ای 6 ماهه شزنگ که به تازگی در سامانه کدال منتشر شده است گویای پیشرفت شرکت از نظر کسب درآمد و سودآوری است.

چنانچه در این گزارش حسابرسی شده آمده است درآمدهای عملیاتی شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است و از ۱۳,۴۳۶ میلیون ریال به ۱۷۸,۹۱۲ میلیون ریال رسیده است که معادل 1232 درصد است. هر چند بخش اعظم این درآمدها صرف تولید و خدمات شده است و حاشیه سود ناخالص تنها معادل 14 درصد است اما در مقایسه با سال گذشته بهای تمام شده تولید به میزان درآمدها رشد نکرده است و همین موضوع سبب تولید سود به جای زیان نسبت به سال گذشته شده است که این یک امتیاز برای شرکت محسوب می شود و نشان دهنده فروش بالاتر و کاهش هزینه های تولید است.در بخش درآمدهای غیر عملیاتی تجهیز زنگان تغییر خاصی نداشته است و عملکرد نسبتا ضعیف خود را در سال گذشته تکرار کرده است.

در مجموع شزنگ تواسته است در پایان دوره 6 ماهه به ازا هر برگه سهام خود 485 ریال سود محقق نماید و این در حالیست در سال 1397 شزنگ برای هر سهام 484 ریال زیان محقق کرده بود. هر چند افزایش نرخ ارز سبب افزایش سودآوری این نماد خواهد شد اما با این حال قیمت بالای سهام شزنگ علی رغم ریزش شدید آن و هم چنین مشکلات موجود در امور قرار دادها و تولید و فروش از چالش های بنیادی این شرکت است که سرمایه گذاری بلندمدتی در این شرکت را تحت شعاع قرار می دهد.

در نمودار بالا تغییرات قیمت سهام شزنگ در بازه زمانی روزانه نشان داده شده است.

مطابق نمودار، شزنگ یک روند صعودی پر فراز و نشیب را در یک سال گذشته تجربه نمود و قیمت سهام آن طی چند مرحله توانست از محدوده 1000 تومان به بالای 4400 افزایش پیدا کند.

اما با توجه به بازار پایه بودن سهام شزنگ و مسائلی که برای شرکت های این بازار اتفاق افتاد این نماد همراه با کل بازار دچار ریزشی سنگین شد و تا محدوده 2000 تومان قیمت آن اصلاح شد. با توجه به قرار گیری شزنگ بر روی حمایت خط روند تقاضا در این نماد افزایش پیدا کرد و از کاهش قیمت بیشتر این نماد جلوگیری شد. رفتار یک ماه اخیر سهام شزنگ را می توان در قالب یک الگوی سر و شانه معکوس در نظر گرفت که در انتهای روندهای نزولی اتفاق میفتد. با افزایش تقاضا در این نماد، شزنگ توانسته است  خط گردن الگوی سر و شانه را به سمت بالا بشکند و بر همین اساس سیگنال خرید آن در میانمدت صادر شده است. در قسمت اندیکاتورهای کمکی تحلیل تکنیکال نیز شاهد سیگنال خرید توسط این اندیکاتورها هستیم که بعنوان نمونه می توان به عبور قیمت از اندیکاتور میانگین متحرک و عبور مکدی از تراز صفر به سمت بالا اشاره نمود.

بنابر این تحلیل تا زمانی که شزنگ بالای مقاومت شکسته شده در قیمت 2400 تومان قرار دارد می توان نسبت به افزایش قیمت این سهام و محقق شدن هدف الگوی سر و شانه معکوس امیدوار بود.

مهمترین مقاومت پیش روی سهام شزنگ قیمت 3180 تومان است که در صورت عبور از آن احتمال افزایش قیمت تا محدوده سقف قبلی در 4400 تومان وجود دارد. بهترین زمان و قیمت برای خرید سهام شزنگ نیز عرضه های پیش روی سهام در محدوده 2500 تا 2600 تومان است.

با توجه به وضعیت مناسب شزنگ از نظر تکنیکال پیشنهاد می شود سرمایه گذاری در این نماد در محدوده 2500 تا 2600 با رعایت حد ضرر 2400 تومان بررسی شود.

  • صورت های مالی شرکت تجهیز نیروی زنگان بررسی شد. با توجه به افزایش سودآوری این شرکت وضعیت بنیادی آن رو به رشد ارزیابی می شود. اگرچه سهام این شرکت در مقایسه با شرکت های هم گروه بالاتر قیمت گذاری شده است که این موضوع نشان دهنده ریسک سرمایه گذاری بلندمدتی در این نماد است.

  • از نظر تحلیل تکنیکال با توجه به کاهش قیمت صورت گرفته ریسک خرید سهام کاهش پیدا کرده است وسهام شزنگ با تشکیل الگوی سر و شانه معکوس در موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری قرار گرفته است.

 

  • با توجه به ریسک های بنیادی شزنگ و بازار پایه بودن این نماد خرید این نماد به افراد ریسک گریز پیشنهاد نمی شود و قیمت مناسب ورود برای افراد دارای ریسک پذیری بالا محدوده 2500 تا 2600 تومان است.

نکات مهّم و سلب مسئولیت گروه ده درصد

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این تحلیل برای گروه 10 درصد محفوظ است و کپی مطالب تنها با ذکر دقیق منبع بلامانع است.

 

این تحلیل ویژه افرادی هست که مطالب آموزشی وبسایت 10 درصد را خریداری کرده باشند و مباحث بررسی شده چکیده ای از مطالبی است که در کلیپ های آموزشی به آن ها اشاره شده است. هدف از این تحلیل های میان مدتی، ارائه پیشنهادات مناسب و کم ریسک برای خرید و فروش سهام و مهم تر از آن بررسی مثال های عملی برای مطالب آموزشی است، تا مخاطبان به مهارت لازم برای تحلیل سهام دست یابند و از تحلیل ها و سیگنال های دیگران بی نیاز شوند.

 

این سیگنال و تحلیل به منظور بررسی ارائه شده است، گرچه سعی گردیده است با بررسی همه جانبه سهام ریسک سرمایه گذاری کاهش یابد امّا با توجّه به پیچیده بودن بازار سرمایه و وابستگی به مولفه­ های مختلف امکان اشتباه بودن تحلیل حاضر و عدم رسیدن به هدف سیگنال وجود دارد؛ بنابراین مخاطبین محترم خود نیز به بررسی و واکاوی دقیق سهام بپردازند چرا که مسئول سود و ضرر احتمالی و تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید و وبسایت 10 درصد مسئولیتی در این قبال ندارد.

 

 با توجّه به ریسک­ های موجود بازار در خرید و فروش­ ها دقّت بیشتری کنید و معاملات را با آرامش و بدون عجله انجام دهید و در رسیدن به اهداف صبور باشید. انتظار رشد شارپ و سریع سهام پس از خرید نداشته باشید که بعد از ورود به هر سهامی در صف های خرید پشت سر هم قفل شود. همواره سعی نمایید با تحلیل و بررسی دقیق سهام مناسب را شناسایی کنید و ریسک های موجود در بازار پیچیده بورس را کاهش دهید و با گذر زمان و صبوری در معاملات اهداف قیمتی سرمایه گذاری میسر گردد.

 

بر روی سهام پیشنهادی تک سهم نشوید و سبد سهام تشکیل دهید و همواره قبل از خرید و فروش سهام به تحلیل و بررسی آن بپردازید، متاسفانه بسیاری از سرمایه ­گذاران ابتدا سهام را خریداری کرده و سپس به تحلیل حمایت ها و مقاومت های تکنیکی و وضعیت سود و سهام آن می پردازند.

 

هدف و چشم انداز ما در گروه 10 درصد، تاسیس یک فضای” علمی، آرام، به دور از هیجانات و بخر بخر های معمول بازار” و ارائه پیشنهادات خرید و فروش همراه با تحلیل و بررسی سهام است تا ضمن کاهش ریسک سرمایه گذاری، بازدهی معقول و مناسب را برای مخاطبین محترم ممکن گردد. امید است با حمایت­­های شما به این مهّم دست یافته و ضمن کسب سود در بازار بورس بتوانیم، در امور مثبت و خدا پسندانه نیز پیش قدم باشیم. (بخشی از درآمد سایت را صرف امور نیک کرده تا سودآوری در سرمایه گذاری با انجام کار نیک همزمان شود. در فواصل زمانی معین نیز به صورت مستند گزارشی از این امور در وبسایت قرار داده می شود تا مخاطبین در جریان آن قرار بگیرند.)

با آرزوی موفقّیت و سلامتی

حساب کاربری

حساب کاربری

این تحلیل در حساب کاربری (تب تحلیل های من) نیز قابل مشاهده است.