این تحلیل به هدف خود رسید و این سیگنال دیگر برای سهام معتبر نیست.

سیگنال هشدار شزنگ

بازارنمادقیمت در حال معاملهقیمت هدفجلوگیری از ضرر احتمالیتاریخ تحلیلتاریخ احتمالی رسیدن به قیمت مورد نظر
پایه ب فرابورستجهيزنيروي‌زنگان‌ (شزنگ)10619 تومان827 تومان25%1397/3/181397/5/1

چکیده تحلیل:

چنانچه نمودار تغییرات قیمت سهام تجهیز نیروی زنگان (شزنگ) در بالا ملاحظه می شود سهم از نظر تکنیکال در منطقه مناسبی برای ورود ارزیابی نمی شود و در صورت داشتن سهم، خروج از آن و ذخیره سود گزینه معقولی به نظر می رسد.

شزنگ پس از یک رشد شارپ در مدت زمانی کوتاه، قیمت آن از 420 تومان تا نزدیکی های خط روند مقاومتی میانمدت خود یعنی قیمت 1200 تومان رشد نمود. با توجه به آنکه مقاومت های تکنیکالی مستحکمی پیش روی سهم است : از جمله خط روند و سطوح مقاومتی محدوده 1200-1300 تومان خرید سهام بسیار پر ریسک است و دستیابی به قیمت های جدید مستلزم عبور از این مقاومت هاست. افزایش ناگهانی حجم معاملات در نزدیکی مقاومت های تکنیکالی نیز می تواند به منزله خروج سهامدارن در سقف باشد .

اندیکاتورهای کمکی  چارت شزنگ نیز در حالت سیگنال فروش هستند، اندیکاتور RSI  در منطقه خرید های هیجانی و بالای تراز 70 است و کراس از این تراز به منزله سیگنال فروش است و  اندیکاتور استوکاستیک نیز شرایط مشابهی دارد. اندیکاتور باند بولینگر نیز (گرچه در تصویر مشخص نشده است) با توجه به برخورد قیمت به باند بالای آن و باز شدگی بیش از حد نشانه هایی بر پایان روند صعودی را از خود نشان می دهد.

آموزش نکات تحلیل تکنیکال در حین تحلیل: در  نمودار سهام شزنگ با بررسی خطوط عمودی مشخص شده می توان تاریخچه سیگنال فروش اندیکاتور های RSI  و استوکاستیک و نتیجه آن را مشاهده نمود که کراس (عبور) خط K%  از خط چین D%  به سمت پایین در اندیکاتور استوکاستیک و هم چنین قطع کردن تراز 70 به سمت پایین توسط اندیکاتور RSI نشانگر سیگنال خروج است که  این اندیکاتور ها در گذشته توانسته اند روند اصلاحی را شناسایی کنند.

نتیجه گیری کلی:

 این سیگنال و تحلیل تنها به منظور بررسی ارائه شده است و گرچه امکان رشد قیمت سهام شزنگ وجود دارد اما در حال حاضر ریسک ورود به سهم بالاست و ورود به سهام  با توجیح خرید سهام در محدوده منفی منطقی نیست.  مجددا تاکید می شود این تحلیل جهت بررسی و جلوگیری از ضرر های احتمالی بیان شده است و امکان رشد قیمت سهام وجود دارد.

نکات مهم:

1- تحلیل  سهام را به دقت بررسی کنید، چرا که در نهایت شما خود مسئول سود و زیان احتمالی هستید.
 2- این تحلیل صرفا به منزله عدم ورود به سهام است اما نگهداری آن کاملاً بستگی به استراتژی و نظر شخصی شما دارد.
3-در صورت تمایل و سود کردن با سیگنالهای این سایت از طریق فرم پرداخت زیر، مبلغ دلخواه (10 درصد از سود خود)  را وارد کرده و پرداخت نمایید.

مشاهده

سیگنالهای بیشتر از 10 درصد

برای مشاهده سیگنالهای بیش از 10 درصد کلیک کنید.