به دنبال استراتژی و شیوه معاملاتی بزرگان بازار هستید؟💡
می خواهید وارن بافت بعدی بازار سهام شوید و از بازار بازدهی خوب کسب کنید؟🌟

ما در این مطلب ۶ توصیه مهم و کاربردی از #وارن_بافت سرمایه گذار بزرگ را برای شما تهیه کرده ایم که می تواند به حرفه ای شدن و مدیریت سرمایه شما کمک کند، پس تا انتها با ما همراه باشید...

 

۱. امروز بکار فردا درو کن!🌿
سرمایه گذاری که شما امروز انجام می دهید امکان دارد در زمان کوتاه به ثمر نرسد. سرمایه گذاری فرآیندی است که ممکن است چند ماه زمان ببرد تا رشد کند و به بازدهی برسد. باید صبور باشید و تحت تاثیر نوسانات بازار قرار نگیرید. درسی که اینجا وجود دارد اینست که فرد سرمایه گذار باید با دیدگاه بازدهی در آینده، سرمایه گذاری کند. این نگاه به سرمایه گذاری باعث ثروتمند شدن شما می شود و پولی که سرمایه گذاری کرده اید در زمان سختی و مشکلات به کمک شما خواهد آمد.

 

۲. بلند مدت فکر کن
وارن بافت پیشنهاد می دهد سهامی بخرید که تا ده سال بتوانید آن را با رضایت نگهدارید! این موضوع بدین معنا نیست که سهام یک شرکت را بخرید و آن را کاملا فراموش کنید، بلکه او می گوید قبل از سرمایه گذاری به طور کامل روی شرکت مد نظر تحقیق کنید و سرمایه گذاری کم ریسک و مطمئن انجام دهید و کسب و کاری انتخاب کنید که دارای مزیت رقابتی پایدار در بلند مدت است.

 

۳. اطلاعات و آگاهی حیاتی است!💡📚
بافت می گوید بهترین سرمایه گذاری که می توانم انجام دهم سرمایه گذاری روی خودم است با مجهز کردن خودم به قدرت آگاهی و دانش! او روزانه ساعاتی را به مطالعه و تحقیق می پردازد.

هر چه اطلاعات بیشتری در مورد یک موضوع داشته باشید تصمیمات صحیح تری می توانید بگیرید.
ریسک از کمبود دانش و اطلاعات نشات می گیرد. به یاد بیاورید چه افراد زیادی که با ندانستن روش های تحلیل و روش های مدیریت سرمایه فرصت های سرمایه گذاری زیادی را از دست دادند و حتی ضررهای سنگینی کردند. شما با افزایش آگاهی به طور مستقیم ریسک خود را کاهش می دهید.

۴. به دنبال برندهای برتر و صنایع بزرگ باشید🏦

همیشه سهام تعادی از شرکت های بزرگ در پرتفوی خود داشت باشید این شرکت ها قابلیت اعتماد بیشتری نسبت به شرکت های کوچک و متوسط دارند. اگرچه این شرکت ها ممکن است شما را با رشد های شارپ و سریع غافلگیر نکنند اما آن ها همواره یک رشد پایدار و مطمئن را تقدیم ‌شما می کنند!

۵. اشتباهات خود را محدود کنید و از تجربیات درس بگیرید🔍📝
خطا و اشتباه برای هر انسانی اتفاق میافتد اما یک سرمایه گذار هوشمند کسی است که از آنها درس بگیرد و آن ها را تکرار نکند. وارن بافت عقیده دارد زندگی آنقدری طولانی نیست که تمام اشتباهات را انجام دهید و از آنها درس بگیرید! بهتر است اشتباهات و تجربیات دیگران را بخوانید و از آن ها استفاده کنید.

۶. هرگز یک سهام را در قیمت های بیش از حد نخرید📈

ممکن است سهام بعضی شرکت ها را پیدا کنید که بسیار سودآور هستند و حاضر شوید در قیمت های بالا آن ها را خریداری کنید اما وارن بافت یک نه محکم به این سهام می گوید! او می گوید صبر کنید و منتظر زمانی شوید که بازار اصلاح کند و قیمت سهام شرکت مورد نظر شما پایین تر بیاید. بافت پیشنهاد می دهد یک واچ لیست از سهام خوب تهیه کنید و منتظر اصلاح آنها شوید، این بهترین زمان برای شکار این سهم هاست!

#وبسایت_۱۰_درصد

 

 

در وبسایت 10 درصد یک منبع آموزشی مناسب برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما آماده کرده ایم که می تواند به شما کمک کند در مسیر وارن بافت حرکت کنید و سطح تحلیل ها و بازدهی خود را ارتقا دهید!

برای مشاهده مجموعه آموزشی بورس اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری برای دوستان :

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.

نیاز به کمک دارید؟ چت واتساپ