ثبت نام کارگزاری آگاهثبت نام رایگان کارگزاری بورس

شاید تا چند سال پیش که اقبال عموم مردم از خدمات و سرویس های اینترنتی مثل امروز چشم گیر نبود وقتی پای صحبت از خرید سهام و سرمایه و بورس به میان می آمد تنها چیزی که به ذهن می رسید  تالار شیشه ای بورس و یه سری افراد مضطرب و نگران که با حرکت چشم اعداد و ارقام روی تابلو رو دنبال می کردند و با برسی نمادها و دنبال کردنشون دعا می کردند که سهام خریداری شده آنها بالا بره اینکه افرادی با سطح سواد بسیار بالا و داشتن سرمایه خیلی زیاد همچنین طی کردن  مراحل پیچیده برای ثبت نام سهام مانند اینکه (چون اوراق بهادار یک موضوع دولتی و اکثر شرکت های تابع دولت در تهران هستند برای خرید سهام حتما باید به صورت حضوری مراجعه کنیم)ما را از ورود به این بازار منع می کرد

اینها موضوعاتی بود که در گذشته ذهن من را مشغول می کرد و شاید خیلی افراد دیگر مثل من با این تصورات سختی کار از سرمایه گزاری در این بازار با ارزش چشم پوشی می کردند اما اکنون می خواهم یه روند آسان برای پا گزاردن جسورانه و شجاعانه در این راه شرح بدهم:

اولین قدم اقدام به ثبت نام در یک کارگزاری مطمئن و کار بلد هستش که به عنوان واسط بین ما و سایت اصلی بورس اوراق بهادار هست. و دریافت یک کد یونیک و اختصاصی به شخص شما که بعد از این کل حساب و کتاب ها توسط این کد صورت میگیرد.

قدم بعد تحقیق و مطالعه واستفاده ازآموزش های کافی و از منابع معتبر هست که پیشنهاد میکنم از آموزش های رایگان وب سایت ده درصد که توسط کارشناسان خبره جمع آوری می شود شروع کنید. یا در صورت نیاز از پکیج های ویژه ویدویی ما استفاده کنید.

و قدم بعدی انجام معاملات تحت نرم افزارهای تحت وب و آندروید برسی نمودار ها گراف ها و خرید و فروش سهام در زمان مناسب

و در انتها از معاملات و سود حاصل از اون لذت ببرید.

البته داشتن روحیه ریسک پذیری و بهره بردن از هوش تجاری از لازمه های ورود به این بازار خوش آب و رنگ…

هیچ وقت برای تغییر دیر نیست

فراموش نکنید اگر شما آشنایی لازم در این حوزه رو دارید و قبلا برای ثبت نام و دریافت کد بورسی اقدام کردید هیچ لزومی نداره که یک روند خطی طی کنید و تا انتها با همون کارگزاری کار کنید میتوانید با برسی خدمات و مزایایی که سایر کارگزاری ها در اختیارتون می گذارند اقدام به تغییر کارگزاری بدون هیچ مشکلی بکنید.

انتخاب کارگزاری مثل آب خوردنه

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم در همین راستا با برسی و کنکاش خدمات یکی از کارگزاری ها رو مورد ارزیابی قرار داد ایم و پیشنهاد میکنیم با مشاهده  خدمات و ویژگی ها و خواندن راهنما از کارگزاری آگاه برای انجام معاملات بورسی خودتون استفاده کنید

کارگزاری آگاه1– به صفحه آگاه ثبت نام/ورود وارد شوید.
۲ – درصورتی‌که عضو باشگآه هستید “عضو بآشگاه هستم” را تیک بزنید.یا در غیر این صورت:
۳ – اطلاعات اولیه، شناسنامه‌ای، شغلی و تحصیلی و بانکی را وارد کنید.
۴ – اسکن کارت ملی و شناسنامه را بارگزاری کنید.
۵ – اطلاعات وارد شده را بررسی و در صورت صحت، تایید کنید.
۶ – روش احراز و تایید نهایی اطلاعات را انتخاب نمایید (غیرحضوری، حضوری و نیمه‌حضوری)
۷ – در صورت انتخاب روش غیرحضوری، منتظر تماس از طرف کارگزاری آگاه باشید.

ثبت نام کارگزاری رایگاندر این مرحله نام” امیر تذکاری” مدیر وب سایت  ده درصد را به عنوان معرف انتخاب کنید تا از امتیاز معرف به مدت یک ماه استفاده کنید.

  • تایید نهایی اطلاعات درج شده در سایت مذکور توسط متقاضی.
  • تماس با متقاضی از طرف همکاران کارگزاری آگاه و هماهنگی زمان و مکان جهت احراز هویت.
  • دریافت مدارک، تایید صحت امضا و اثرانگشت متقاضی و احراز هویت ایشان توسط نماینده کارگزاری آگاه.
  • ثبت اطلاعات متقاضی در سامانه بورس و پیگیری صدور کد بورسی و کاربری معاملات برخط ایشان توسط کارگزاری.
  • ارسال نام کاربری معاملات آنلاین و رمز عبور آن از طریق پیامک و ایمیل برای مشتری.

.

پرسش های عمومی

کد بورسی چیست؟

كد سهامداري، شناسه‌اي 8 کاراکتري است که از سه حرف اول نام خانوادگي و يک عدد تصادفي 5 رقمي تشکيل شده است. مثلا اگر نام خانوادگي فردي رضايي باشد، کد سهامداري وي ممکن است، “رضا12234” باشد. کد سهامداري منحصر به فرد است و هر سرمايه گذار تنها يک کد معاملاتي دارد. براي دريافت كد سهامداري، كافيست به يكي از شركت‌هاي كارگزاري بورس مراجعه و مدارك شناسايي خود شامل کپي شناسنامه و کارت ملي را به كارگزار ارائه دهيد. ظرف مدت دو روز، كد سهامداري براي شما صادر و تحويل شما مي‌شود.

با دريافت كد سهامداري، عملا قدم به دنياي بورس گذاشته‌ايد و مي‌توانيد در اين بازار سرمايه‌گذاري كنيد. توجه داشته باشيد كه همه شيوه‌هاي سرمايه‌گذاري در بورس اعم از خريد و فروش اوراق مشاركت، اوراق اجاره، سهام، سرمايه‌گذاري در صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري و… نيازمند داشتن كد سهامداري است.

بنابراين، دريافت كد سهامداري، اوليـن گام براي ورود به بورس است.

چرا آگاه؟

با سامانه ثبت نام غیرحضوری کارگزاری آگاه می‌توانید در هر زمان نسبت به تکمیل مشخصات خود اقدام نموده و در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید

توصیف سجام

سجام

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، جهت اجرای قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم اقدام به راه اندازی سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) کرده است. تمامی افراد فعال در بازار سرمایه اعم از بازار اوراق بهادار و بورس های کالا لازم است در این سامانه ثبت نام خود را انجام دهند.

این سامانه به منظور یکپارچه سازی خدمات زیرساختی و فراگیر برای همه فعالان بازار سرمایه از طرف سازمان بورس در اختیار سهامداران و تمامی افراد دارنده کد بورس و کارگزاری‌ها قرار گرفته است.

ثبت نام در سامانه سجام بورس یکبار برای همیشه و یکبار برای کلیه افراد حقیقی و حقوقی، همچنین افراد ایرانی و خارجی صورت می‌گیرد از مزایای ثبت نام در سایت سجام بورس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- در زمان مراجعه به کارگزاری‌ها، صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های تامین سرمایه نیازی به احراز هویت مجدد ندارید.

۲- این امکان وجود دارد که تمامی اطلاعات ارتباطی خود را مانند شماره حساب، نشانی محل سکونت و … را مستقیما ویرایش نمایید.

۳- تمامی مطالبات و درآمد نقدی شما (مانند سود نقدی و …) در بازار سرمایه به شماره حسابی که در این سامانه ثبت کرده‌اید واریز می‌گردد.

۴- به تمامی سرویس‌های بازار سرمایه دسترسی خواهید داشت و ارسال تمامی اسناد، مدارک، اخطارها و مکاتبات و … از طریق اطلاعات ارتباطی ثبت شده در سامانه سجام صورت می‌پذیرد.

درباره سامانه کدال

طبق ماده 2 قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، “سازمان بورس و اوراق بهادار” در راستای حمایت از حقوق سرمایه گذاران و با هدف ساماندهی، حفظ و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارای اوراق بهادار و به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون و بر اساس ماده 7 همان قانون، اتخاذ تدابیر لازم جهت پیش گیری از وقوع تخلفات در بازار اوراق بهادار و نیز نظارت بر افشای اطلاعات با اهمیت توسط شرکتهای ثبت شده نزد “سازمان” بر عهده هیات مدیره این سازمان می باشد.

در این خصوص سامانۀ یکپارچۀ گردآوری، نظارت و انتشار الکترونیکی اطلاعات به نشانی WWW.CODAL.IR به منظور مكانيزه كردن جمع آوری، بررسی و انتشار اطلاعات مالی شرکت های ثبت شده نزد سازمان و سایر اشخاصی که طبق قانون بازار اوراق بهادار ملزم به گزارش اطلاعات خود هستند، طراحی شده است.

کدال