کد بورسی اولین گام برای ورود به بازار سرمایه و سهام

زمانی که شما تصمیم به سرمایه گذاری در بورس برای خرید و فروش سهام  می گیرید ابتدای امر نیاز به یک کد منحصر به فرد و یکتا دارید که از سه حرف اول نام خانوادگی شما و 5 عدد تصادفی تشکیل شده است به این شناسه، کد بورسی می گویند که با نام های کد آنلاین بورسی، کد معاملاتی و کد سهامداری نیز شناخته می شود.

این روند درست مثل زمانیکه که شما برای افتتاح حساب به بانک مراجعه می کنید و بعد از تسلیم مدارک شناسایی و احراز هویت یک شماره حساب انحصاری دریافت کرده که هیچ گاه با شماره حساب فرد دیگری یکسان نخواهد بود.

مراحل دریافت کد بورسیکد بورسی

برای دریافت کد بورسی بایستی به یکی از شعب کارگزاری‌های دارای مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه فرمایید و در آنجا پس از ارائه مدارک هویتی و تکمیل فرم‌های مربوطه پس از گذشت چند روز(معمولاً ۴۸ ساعت) کد بورسی خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است که می‌توانید به‌صورت غیرحضوری نیز اقدام به اخذ کد معاملاتی خود نمایید.

مدارک لازم جهت دریافت کد سهامداری:

  • اصل شناسنامه به همراه تصویر از تمامی صفحات آن،

  • اصل کارت ملی به همراه تصویر پشت و روی آن،

  • مدرک نمایانگر کد پستی محل سکونت شما مانند قبض تلفن ثابت

  • آخرین مدرک تحصیلی و شماره‌حساب و شبای بانکی.

  • پر کردن فرم‌های مربوطه به صدور کد بورسی

 

     جمع بندی و سایر نکات

 پیشنهاد ده درصد استفاده از شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار رتبه الف در ارائه خدمات بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی است. این کارگزاری در زمینه معاملات بورس اوراق بهادار کلیه خدمات مورد نیاز سرمایه‌گذاران شامل دریافت کد سهامداری و کد معاملات برخط، خرید و فروش حضوری، اینترنتی و آنلاین را ارائه می‌دهد. کارگزاری آگاه با طراحی سامانه معاملات برخط آسا توانسته گامی مثبت درجهت رفع نیازهای سرمایه‌گذاران بردارد. ضمنا در هنگام ثبت نام در قسمت معرف، گزینه امیر تذکاری (پشیتبان وبسایت 10 درصد) را تیک بزنید تا از تخفیف کارمزد معاملاتی بهره منده شوید.

خانواده آگاه در شعب کارگزاری آگاه آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم خواهد بود.

 

توجه داشته باشید که حتما همه مراحل را تا انتها تکمیل نموده و مدارک شناسایی خود را به یکی از سه روش زیر تسلیم کارگزاری کنید:

  1. احراز هویت غیر حضوری یا کدگیری در محل شما (در این روش نماینده‌ای از کارگزاری برای احراز هویت شما در محل کار یا درب منزل مراجعه خواهد کرد.)  << آسانترین راه

  2. احراز هویت از طریق مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت (در این روش می‌توانید به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان که نزدیک به محل کار یا منزل شما است، مراجعه کنید.

  3. احراز هویت حضوری در شعب کارگزاری آگاه (در این روش می‌توانید به یکی از شعب کارگزاری آگاه که نزدیک به محل کار یا منزل شما است، مراجعه کنید.)

!!!توجه تا زمانیکه که تکمیل مدارک صورت نگیرد کلیه مراحل ثبت نام بی ارزش بوده و هیچ گونه کدی صادر نمی شود.

 

نکات مهم 

طبق قانون سازمان بورس و اوراق بهادار، برای اینکه شما بتوانید به‌صورت آنلاین به خریدوفروش سهام و سایر اوراق بپردازید بایستی حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم باشید. به همین دلیل چنانچه شما می‌خواهید کد آنلاین دریافت نمایید بایستی مدرک مزبور را همراه داشته باشید. اما نگران نباشید اگر مدرک تحصیلی شما زیر دیپلم می‌باشد و از طرفی تمایل به سرمایه‌گذاری دارید مشکلی بابت دریافت کد بورسی ندارید و با مراجعه حضوری و انجام تمامی مراحل برای شما کد بورسی صادر خواهد شد با این تفاوت که کد معاملاتی آنلاین دریافت نخواهید کرد و برای انجام معاملات می‌بایست به‌صورت حضوری و درخواست تلفنی، درخواست خرید یا فروش خود را به کارگزار اعلام فرمایید.

حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که بابت ثبت‌نام در کارگزاری هزینه‌ای را پرداخت نخواهید کرد و درآمد اصلی کارگزاری‌ها از محل معاملات شما است که به‌ اصطلاح به آن کارمزد معاملات می‌گویند.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه اختصاصی دریافت کد بورسی را دنبال کنید.

اشتراک گذاری برای دوستان :

1 دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با علامت * مشخص شده اند.